- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

 

 

KWW FORUM NOWA INICJATYWA

 

 

„TWÓJ GŁOS W POWIECIE”

 

Szanowni Państwo

 

Jesteśmy grupą osób w różnym wieku by reprezentować problemy młodych i starszych. Zamierzamy działać w Radzie Powiatu dla dobra jego mieszkańców. Szczególnie bliskie są nam sprawy Gminy Pniewy, której wszyscy jesteśmy mieszkańcami. Chcemy być Państwa głosem w Radzie Powiatu. Dla nas nie są ważne barwy polityczne. W lokalnej społeczności liczą się konkretne osoby, które znamy, gdyż żyjemy, uczymy się i pracujemy obok siebie. W wyborach samorządowych liczy się to czy potrafię zaufać danemu kandydatowi, czy też nie. Oddaj głos na tego kogo znasz i komu ufasz bo wielka polityka jest daleko w Warszawie, a my żyjemy tu i tu mamy swoje problemy, i tu musimy je wspólnie rozwiązywać.

 

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jakie zadania należą do kompetencji Rady Powiatu. Dlatego dobrze, że koledzy z jednego z komitetów wyborczych przedstawili ogólnie tę kwestię. My prezentujemy konkretne problemy, które przykuły naszą uwagę. Równocześnie otwarci jesteśmy na sugestie z Państwa strony dotyczące kwestii będących w zakresie obowiązków radnych powiatowych.

 

Ochrona zdrowia. Wszystkich dotykają problemy zdrowotne, wtedy musimy dotrzeć do specjalisty, jedziemy do nowoczesnych poradni w Szamotułach i tam w kolejce spotykamy wielu mieszkańców z naszych okolic. Dlatego chcielibyśmy, aby i w Pniewach w ramach usług NFZ zorganizować poradnie specjalistyczne np.: chirurgiczną, ortopedyczną czy diabetologiczną. Może Szamotuły nie tak daleko, ale jeszcze wiele osób uzależnione jest od innych w zakresie transportu i dojazd ma utrudniony, a z niektórych części powiatu wręcz niemożliwy . Nie może nam nikt mówić, że Pniewy są za małe by mieć takie poradnie. Do Pniew mieliby bliżej mieszkańcy Gminy Duszniki, którzy też korzystają z poradni w Szamotułach. I tutaj dodatkowy plus głosowania na FORUM NOWA INICJATYWA, gdyż wystawiamy swoich kandydatów we wszystkich gminach powiatu i będziemy mogli liczyć na wsparcie kolegów z sąsiednich miejscowości. Nie jest to nowy problem, ale będziemy dalej drążyć by osiągnąć ten cel. By nie trzeba było mówić „trzeba być zdrowym by chorować i czekać w kolejce w Szamotułach”.

 

Wywołaliśmy kwestię transportu osób, która również należy do zadań powiatu będziemy zabiegać o to, aby rozszerzyć sieć połączeń z Szamotułami, ale i zwiększyć ich częstotliwość. Dziś by załatwić sprawę np. w starostwie, która trwa 10 minut muszę poświęcić pół dnia, gdyż tak rzadko kursują autobusy. Te linie nie mają być rentowne one mają służyć mieszkańcom i dać im możliwość dojazdu do lekarza, urzędu czy nawet w innych prywatnych sprawach. To jest zadanie powiatu.

 

Utrzymanie części dróg w naszej okolicy należy do kompetencji Starosty i tą kwestią chcielibyśmy się zająć. Szczególne przypadki to takie, gdzie drogi prowadzą wyłącznie do niedużej miejscowości. Przykładem niech będzie Zamorze piękna wieś, gdzie asfalt kończy się wraz z ostatnimi domami. Droga ta jest powiatową i Gmina Pniewy nie może jej naprawiać czy wykonać modernizacji, gdyż jest inny właściciel. Będziemy zabiegać o to by w Zamorzu były chodniki, nowa nawierzchnia, a najlepiej asfalt do następnej wioski na co, jak wiemy, z niecierpliwością czekają mieszkańcy. Również problemy z drogami powiatowymi mają mieszkańcy Turowa, Chełmna czy Nojewa i o nich nie zapomnimy.

 

Ważna kwestia to dostępność poszczególnych wydziałów w Starostwie w Szamotułach z osławionym wydziałem komunikacji na czele. O sprawie tej wspominają również kandydaci z innych komitetów co świadczy tylko o tym jak palący to problem. Będziemy o to zabiegać i współpracować aby ten stan zmienić.

 

Władze Gminy często potrzebują wsparcia i pomocy w działaniach, które znajdują się w zakresie działalności Rady Powiatu. Wesprzemy każdą inicjatywę mającą na celu dobro naszej Gminy nie bacząc na to jakie barwy polityczne będzie miała władza ją reprezentująca. By coś osiągnąć i zbudować trzeba zgody i współpracy, a my ją już dziś deklarujemy.

 

Jeśli te sprawy są Państwu bliskie prosimy o zaufanie i oddanie głosu na kogoś z nas. Postaramy się, abyście mogli Państwo powiedzieć, że oddałem głos na tego radnego i to jest:

 

 

MÓJ GŁOS W POWIECIE

 

 

Kandydaci FORUM NOWA INICJATYWA do RADY POWIATU SZAMOTULSKIEGO:

 

JAROSŁAW SZURKA z Pniew

AGNIESZKA RACZKOWSKA z Pniew

MATEUSZ DUDA z Kikowa

AGNIESZKA SZMYT z Zamorza

KRZYSZTOF RADOMSKI z Pniew

 
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES