- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

''Bezpiecznie to wiedzieć i znać''

W ramach realizowanego programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” oraz ogłoszonego konkursu plastycznego dla uczniów klas II szkół podstawowych, profilaktyk społeczny szamotulskiej Policji wraz z wolontariuszami Fundacji Banku Santander w szkołach przeprowadzili cykl spotkań.

 

Do konkursu plastycznego w ramach realizowanego programu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać" przystąpili uczniowie klas II z trzech szkół, Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach, Szkoła Podstawowa w Pniewach oraz Szkoła Podstawowa w Dusznkiach.

 

Zanim jednak rozpoczął się etap powiatowy konkursu, policjanci wraz z wolontariuszami Fundacji Banku Santander uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi, podczas których poruszali kwestie dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Tematem omawianym przez przedstawicieli banku było bezpieczeństwo bankowe. Podczas zajęć dzieci mogły dowiedzieć się w jaki sposób dokonuje się płatności w przypadku braku gotówki w portfelu, skąd rodzice biorą pieniądze, gdzie je trzymają oraz w jaki sposób je zabezpieczać przed niepowołanymi osobami.

 

W części prowadzonej przez policjanta dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa w szkole oraz ograniczonego zaufania wobec nieznajomych, a także sposobów zachowania się  w przypadku napotkania agresywnego zwierzęcia.

 

 

Drugoklasiści wykazali się dużą wiedzą z zakresu poruszanej tematyki, co utwierdziło prowadzących zajęcia o dobrym przygotowaniu najmłodszych odbiorców do udziału w konkursie. Zadaniem dzieci będzie bowiem przygotowanie plakatu dotyczącego zasad bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

01.04.2019

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES