- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

''Dla dobra naszych pacjentów'' - wywiad z lek. Agnieszką Piechowiak z SP ZOZ Szamotuły

Od października br. Szpital w Szamotułach ma nowego Kierownika Gabinetu Lekarza Rodzinnego  Podstawowej Opieki Zdrowotnej  (POZ) oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej (NiŚOL), a także Zastępcę Ordynatora Oddziału Wewnętrznego. Funkcje te pełni lekarz medycynyAgnieszka Piechowiak, specjalistka w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz chorób reumatologicznych. Dr Piechowiak od początku swojej kariery zawodowej jest związana z szamotulskim Szpitalem. Skończyła tu staż i zdobyła specjalizację z chorób wewnętrznych. Od 2016 r., wraz z ordynator Oddziału Wewnętrznego Panią lek. Elżbietą Gigiel, tworzą kadrę lekarską Poradni Reumatologicznej w Szamotułach, gdzie obecnie leczą  3100 pacjentów. Poniżej rozmowa z lek. Agnieszką Piechowiak.

 

 

 

Michał Wylegała: Pani Doktor, jakie usprawnienia planuje Pani wprowadzić jako pierwsze na nowych stanowiskach?

 

Lek. med. Agnieszka Piechowiak:Planuję usprawnić i unowocześnić Gabinet Lekarza Rodzinnego, w którym na wizytę można umówić się w dogodnym terminie  - bez czekania w kolejce do rejestracji. Zachęcam Pacjentów do rejestrowania się telefonicznie, bo znacznie to usprawnia pracę poradni.

 

Chciałabym również zachęcić Pacjentów do korzystania ze szczepień, przede wszystkim dzieci i osoby starsze, dla których choroby wirusowe są szczególnie niebezpieczne. Obecnie trwa program bezpłatnych szczepień dla seniorów, co pomoże uchronić mieszkańców Szamotuł przed epidemią grypy.

 

MW: Co jeszcze chciałaby Pani zrobić dla szamotulskich Pacjentów?

 

AP:W przyszłości planuję wdrożyć program profilaktyki chorób serca. Chciałabym, aby każdy Pacjent miał systematycznie wykonywane EKG serca i badanie cholesterolu we krwi. 

 

Mamy w SP ZOZ w Szamotułach kadrę młodych, zdolnych, pracowitych i sympatycznych lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy wdrażają nowoczesne terapie, nieustannie się dokształcają podczas kursów i sympozjów. Mam nadzieję, że dzięki mnie uda się również sprawnie skomunikować Podstawową Opiekę Zdrowotną z Oddziałem Wewnętrznym, dla dobra naszych Pacjentów.

 

MW: Jest Pani specjalistką w dziedzinie reumatologii. Czy w związku z tym Pacjenci mogą spodziewać się ma Pani jakichś działań związanych z profilaktyką i leczeniem chorób reumatologicznych? 

 

AP:To prawda, w 2017 r. ukończyłam specjalizację z reumatologii w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych pod kierownictwem prof. Mariusza Puszczewicza. W jej trakcie zdobyłam również uprawnienia do badań  USG stawów.

 

Nie ustaję w propagowaniu wiedzy na temat profilaktyki i leczenia chorób stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa, dna moczanowa, zapalenia naczyń. W ostatnich dniach, wraz z ordynator Elżbietą Gigiel, byłam prelegentką wykładu na temat osteoporozy w szamotulskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Bardzo cieszy mnie wysoka frekwencja i chęć mieszkańców Szamotuł do poszerzania wiedzy na temat zdrowia.

 

MW: Dziękuję serdecznie za wywiad.

 

 

AP:Dziękuję  bardzo.

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES