- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Akcja 'Alkohol/Narkotyki'

9 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu zatrzymali w poniedziałek policjanci z szamotulskiej drogówki. Zatrzymania miały miejsce w związku z prowadzoną akcją „ALKOHOL i NARKOTYKI”.

 

W poniedziałek policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Alkohol/ narkotyki”. W ramach niniejszej akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości osób, które kierowały pojazdami. Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu osób, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 

Podczas działań, które w miniony piątek zostały przeprowadzone na terenie powiatu szamotulskiego, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 1102 kierujących pojazdami. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę aż kierującym samochodami „na podwójnym gazie”. 4 osoby kierowały samochodami w stanie po użyciu alkoholu, natomiast 5 osób znajdowało się w stanie nietrzeźwości.

 

Wszystkie osoby zatrzymane pod wpływem alkoholu, to mężczyźni. Kierowali oni samochodami. Większość z nich (8 osób) została zatrzymana w Lipnicy, natomiast jeden kierujący wpadł w ręce mundurowych oraz w Pęckowie. Wszystkim zatrzymanym do kontroli, którzy kierowali pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje karne.

 

Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości uzyskał zatrzymany w Lipnicy 40-letni szamotulanin, który kierował samochodem marki Iveco. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

 

Jak pokazuje doświadczenie, pomimo apeli mających na celu zapobieganie zdarzeniom z udziałem nietrzeźwych kierujących, na drogach wciąż nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Dlatego po raz kolejny Policja zwraca uwagę kierowcom, aby nie wsiadali za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu!

 

Należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu nigdy nie jest bezpieczna! Alkohol wpływa negatywnie na koordynację ruchów oraz zmniejsza szybkość reakcji. Ponadto powoduje też błędną ocenę odległości i ogranicza pole widzenia.

 

08.12.2015

 

 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES