- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

'Bądźmy razem' na pikniku z Nadzieją!

 

Relacja z pikniku integracyjnego „Bądźmy razem”

 

W dniu 19. maja odbył się piknik integracyjny pod hasłem „Bądźmy razem” zorganizowany przez Stowarzyszenie Dzieci Specjalnej Troski i Młodzieży Niepełnosprawnej „NADZIEJA” w Pniewach. O godzinie 16:30 rozpoczęła się wspólna zabawa. Przybyłych gości powitała Prezes Stowarzyszenia Krystyna Zgrajek oraz burmistrz Miasta i Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny.

 

Osobom przybyłym na piknik umilały czas występy grup tanecznych z naszej gminy. 

 

W programie artystycznym wzięły udział dzieci z grupy baletowej z Centrum Kultury w Pniewach, prowadzonej przez Ewę Szymańską. Swoje zdolności taneczne i choreograficzne zaprezentowały także dzieci z grupy tanecznej prowadzonej przez Barbarę Wieczorek ze Szkoły Podstawowej w Pniewach oraz grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie prowadzona przez Renatę Sobocińską. Swoje umiejętności pokazała również  młodzież z grupy tańca nowoczesnego „ENTER” pod przewodnictwem Anny Sobczak z Centrum Kultury w Pniewach.

 

Jako ostatnia wystąpiła grupa Brance Dance „DEBIUT” będąca pod opieką Piotra Bańkowskiego oraz Dawida Mularczyka z Centrum Kultury Pniewy.

 

Nie zapomniano również o najmłodszych. Specjalnie dla nich zostały zorganizowane konkursy, przez panie ze Szkoły Podstawowej w Pniewach: Marię Szukałę, Marię Kukuć, Jolantę Nizio, Jolantę Słupską oraz  Karinę Durma – Więcławską, które trwały do 19:30. Każdy uczestnik został obdarowany drobnym upominkiem.

 

Całość programu przebiegała bardzo sprawnie dzięki prowadzącej Karinie Durma – Więcławskiej.

 

Piknik by się nie odbył bez wsparcia sponsorów, wśród których znaleźli się:

 

Firma „MICHAŁOWSKI”, Cukiernia „CAPRI”, Pizzeria „ŁAZIENKI”, Zespół „AMIGOS”, Biuro RACHUNKOWO – PRAWNE Barbary Zachwieja, Sklep ODZIEŻOWY Katarzyny Chojnackiej, SKLEP ELEKTRYCZNY Stefana Dudziaka, Sklep z zabawkami Barbary Przewoźnej, Sklep „ABC” Państwa Gałczyków, Hurtownia „EKO VIT” Tomasza Frąckowiaka, Hurtownia PELMEX, Firma SKWARCZYŃSKI,   Sklep AS Anny i Andrzeja Szurka, Sklep drogeryjny Państwa Niedźwiedź, Firma m – 7  Przemysława Błaszyka, Paintball Olek Zaporowski, Sklep Pasmanteryjny Iwony Halki, Sklep ASIA i KASIA Estery Czaprackiej, Firma „WATA CUKROWA” Kmieć, Firma „YUGO”, Apteka Państwa Majchrzaków, Firma handlowa „Krystyna”, Karl Knauer  Poland Sp. z o.o..

 

W międzyczasie można było skorzystać z malowania twarzy, ze strzelania, zjeżdżalni dmuchanej, trampoliny i innych atrakcji. Była także możliwość wsparcia finansowego Stowarzyszenia poprzez zakup kiełbaski z grilla oraz napojów, ponieważ dochód z ich sprzedaży został w całości przekazany na rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia „NADZIEJA”.

 

Dziękujemy również za pomoc pracownikom Urzędu Miejskiego w Pniewach za przygotowanie sceny, pracownikom Centrum Kultury w Pniewach za zaangażowanie w przygotowaniu występów, oraz wolontariuszom z Gimnazjum w Pniewach, a także młodym artystom.

 

Po programie artystycznym dla dzieci odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „AMIGOS”. Podczas  zabawy mieszkańcy mieli możliwość wsparcia Stowarzyszenia, wykupując dedykację u orkiestry dla wybranej osoby, lecz to nie cieszyło się powodzeniem. Bawiący się zamawiali dedykacje, ale wsparcie finansowe okazało się słabe. W sumie w ten sposób pozyskano 15 złotych.

 

Piknik zakończył się o godzinie 2:00 w nocy. Wszyscy przybyli mieszkańcy byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

 

 

Michał Wesołek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES