- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bezpieczne Ferie 2014

Policjanci z Szamotuł razem z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili akcję prewencyjną mająca na celu w szczególności poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w pobliżu zamarzniętych akwenów wodnych.

 

Na początku lutego informowaliśmy o tym, iż w czasie trwania ferii zimowych policjanci w ramach działań profilaktycznych będą kontrolowali m. in. miejsca wypoczynku oraz zabaw dzieci i młodzieży. Takie działania prowadzone są na terenie całego powiatu.

 

Wczoraj policjanci z Szamotuł „połączyli siły” z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz z Państwową Strażą Pożarną z Szamotuł i razem przeprowadzili działania prewencyjne na terenie Szamotuł oraz okolic.

 

O godzinie 11.00 funkcjonariusze spotkali się z dziećmi oraz młodzieżą na terenie pływalni w Szamotułach, gdzie przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. W szczególności zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawą na zamarzniętych akwenach wodnych oraz sposobem radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Mundurowi przypomnieli również numery telefonów alarmowych oraz podstawowe zasady korzystania z nich.

 

Po przeprowadzonej pogadance dla dzieci „zespół” skontrolował okoliczne akweny wodne, aby sprawdzić czy dzieci oraz dorośli nie korzystają z nich w niewłaściwy sposób. Skontrolowano zbiorniki okolicznego zalewu oraz stawu w Szamotułach. Grupa nie napotkała bawiących się w niewłaściwy sposób dzieci.

 

Na zamarzniętej tafli zalewu przebywali miejscowi wędkarze, z którymi ratownik przeprowadził rozmowy profilaktyczne.

 

Wprawdzie pokrywa lodowa wyglądała na wytrzymałą, jednak jej powierzchnia była porowata i w niektórych miejscach może być znacznie osłabiona. Panujące warunki atmosferyczne w dalszym ciągu wpływają na roztapianie lodu, w związku z powyższym prewencyjnie przestrzegamy przed wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne !

 

 

 

 

 

12.02.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES