MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LASÓW

 

Początek kalendarzowej wiosny został uznany przez Zgromadzenie Narodowe ONZ, Międzynarodowym Dniem Lasów. Data ta na stałe wpisała się terminarz naszych obchodów. Tego dnia, leśnicy na całym świecie zwracają uwagę jak ważne w życiu każdego człowieka na ziemi są lasy. To nie tylko źródło najdoskonalszego surowca odnawialnego jakim jest drewno, ale też schronienie i źródło pożywienia dla wielu organizmów żywych. Dzień ten przypomina nam, że powinniśmy korzystać z dobrodziejstw lasów w sposób racjonalny i zrównoważony, chroniąc przy tym przyrodę, najlepiej jak potrafimy.

Coraz więcej Polaków korzysta z lasów jako ulubionego miejsca na spacery czy jesienną wyprawę na grzyby. Niestety, wciąż wielu z nas ma błędne przekonania co do swych rodzimych lasów.

 

Pamiętajmy, że lasy w Polsce porastają ponad 29% naszego kraju.

 

Od blisko 70 lat ich udział zwiększył się o ok. 8% i stale rośnie.  Ogromna ich większość to lasy państwowe -  dostępne dla wszystkich przez cały rok. Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe chronią i otaczają je opieką dla Ciebie.

 

 

 

za: https://pniewy.poznan.lasy.gov.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES