- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego'-podsumowanie działań

W miniony piątek policjanci w całej Wielkopolsce prowadzili działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zadaniem policjantów było eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali uwagę na kierujący łamiących przepisy wobec pieszych i rowerzystów, ale również na nieprawidłowe zachowania ze strony niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

W miniony piątek (6 kwietnia br.) od samego rana, policjanci w całym województwie wielkopolskim prowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi podczas działań szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców wobec pieszych. Policjanci sprawdzali również, czy piesi i kierujący jednośladami nie łamali zasad ruchu drogowego.

 

Tego dnia do działań na terenie powiatu szamotulskiego zaangażowanych było dziewięciu policjantów ruchu drogowego. Policjanci wylegitymowali w sumie 38 osób i skontrolowali 28 pojazdów. Funkcjonariusze nałożywli w sumie 23 mandaty karne. W 2 przypadkach kierujący samochodami odpowiedzieli za nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. W 4 przyadkach kierujący samochodami otrzymali mandaty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości w obrębie przejść dla pieszych. Jednak nie tylko kierujący samochodami odpowiadali za popełnione wykroczenia. Policjanci nałożyli 7 mandatów karnych na pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Ponadto, w trakcie działań dwie osoby straciły prawo jazdy. Byli to kierujący, którzy są podejrzewani o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 

Tego typu działania powtarzane są cyklicznie. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć jednak świadomość, że policjanci zwracają uwagę na powyższe wykroczenia nie tylko w dni, w któych prowadzone są działania. Za łamanie przepisów możemy odpowiedzieć każdego dnia. Co jednak najważniejsze, mandat karny, to tylko kara finansowa dla kierowcy lub pieszego, ale łamanie przepisów wiąże się ze znacznie dolegliwszymi konsekwencjami. Zachowując się nieodpowiedzialnie na drodze narażamy życie swoje i innych i to właśnie na ten problem chcemy zwrócić uwagę uczestników ruchu drogowego.

 

(Sandra Chuda)

 

08.04.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES