- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Ratowanie tonącego - ćwiczenia nad jeziorem

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach i Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrorogu przeprowadziła wspólne działania w zakresie ratowania życia ludzkiego nad ośrodkiem rekreacyjnym Mormin.

 

O godzinie 16:25 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach został poinformowany, iż nad jeziorem Mormin (gm. Ostroróg) pod osobą chodząca po zamarzniętym zbiorniku wodnym załamał się lód. Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce policjantów Zespołu Prewencji Kryminalnej, oraz dzielnicowego rejonu, ponadto poinformował Dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej, który na miejsce wysłał dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrorogu.

 

Jako pierwsi na miejsce przybyli policjanci z Szamotuł. Jednakże tafla lodu wokół mężczyzny była załamana co uniemożliwiło podejście funkcjonariuszy do osoby. Do czasu przyjazdu strażaków wytłumaczyli osobie w jaki sposób ma się zachowywać aby nie wychłodzić organizmu i nie znaleźć się pod taflą wody.

 

Po niespełna dwóch minutach od przybycia funkcjonariuszy, na miejsce dojechały także dwa zastępy Straży Pożarnej i dzielnicowy który zabezpieczył miejsce zdarzenia. Działania Strażaków polegały na wyciągnięciu mężczyzny z wody za pomocą specjalistycznego sprzętu, a także udzieleniu mu niezbędnej pomocy medycznej i przygotowanie do transportu przez Pogotowie Ratunkowe. Mężczyźnie oprócz wychłodzenia organizmu nic poważnego się nie stało.

 

Na szczęście powyższy scenariusz został stworzony na potrzeby przeprowadzenia ćwiczeń Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrorogu. Działania przeprowadzono w celu wypracowania współpracy w zakresie ratowania życia i mienia ludzkiego z jednostkami należącymi do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego

 

Całość ćwiczeń zakończyła się podsumowaniem i podzieleniem się ewentualnymi spostrzeżeniami, które mogłyby usprawnić wspólne działania w przyszłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.01.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES