- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

'Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo'

Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów i Operatorem komunikatora Yanosik rozpoczęła kampanię pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W akcją włącza się również Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach. Tylko jednego dnia, we Wronkach na stacje diagnostyczne z nieprawidłowym oświetleniem przyjechało około 100 kierujących pojazdami.

 

W siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing prasowy rozpoczynający Kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policjanci z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji oraz przedstawiciele instytucji, które włączyły się w akcję, przypomnieli kierującym jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Części ze zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, udałoby się uniknąć gdyby kierowcy mieli sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegli pieszych na jezdni lub nie doprowadzali do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego.

 

Policjanci podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracali szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, a kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani przez Policjantów na stacje diagnostyczne.

 

W dniach 10 i 17 grudnia odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach, a aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski -– w tym we wszystkich stacjach diagnostycznych znajdujących się na terenie powiatu szamotulskiego.

 

W dniu 26 listopada br. na wybranych stacjach diagnostycznych we Wronkach była możliwość bezpłatnego ustawienia świateł w naszych pojazdach. W tym dniu około 100 kierujących przyjechało na stację diagnostyczne w celu ustawienia świateł w pojazdach, a ponad 60 z nich miało nieprawidłowo ustawione światła.

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy, że każdego dnia na wybranych stacjach diagnostycznych w naszym powiecie można bezpłatnie ustawić oświetlenie w pojeździe.

 

Pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków, jako użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł.

 

 

Akcja będzie prowadzona do 21 grudnia 2016 r.

 

 

07.12.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES