- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

11 kierowców straciło prawo jazdy

Na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania pojazdami kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Na terenie naszego powiatu, w pierwszy weekend wakacji aż 11 osób przekroczyło dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

 

Pierwszy weekend wakacji okazał się pechowy dla niektórych kierowców przejeżdżających przez powiat szamotulski. Policjanci szamotulskiej drogówki, którzy pełnili służbę w sobotę oraz w niedzielę zwracali szczególną uwagę na przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości.

 

W trakcie pełnionych służb okazało się, iż aż 11 osób przekroczyło dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W ręce mundurowych „wpadło” 10 mężczyzn oraz jedna kobieta. Jedna osoba została zatrzymana do kontroli w Dusznikach, pozostałe w Sędzinach. Każdy z nich stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Najwyższy niechlubny wynik uzyskał 29-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego, który kierował mercedesem w Sędzinach. W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 135 km/h. Mężczyzna przekroczył więc dozwoloną prędkość o 85 km/h.

 

Najtragiczniejsze w skutkach zdarzenia drogowe często wiążą się z nadmierną prędkością. Dlatego apelujemy do kierujących o zdjęcie nogi z gazu i jazdę  z dozwoloną prędkością. Szczególnie na terenach zabudowanych, gdzie bardzo często trafić można na niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w kolizji z samochodem mają znacznie mniejsze szanse na wyjście ze zdarzenia bez obrażeń.

 

29.06.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES