- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

11 listopada w Przedszkolu ''Miś''

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

 

10 listopada 2020 r. w Przedszkolu „Miś” w Pniewach również obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi. Przedszkolaki ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godz. 11.11. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: “Kto ty jesteś? Polak mały’’.

 

Grupa dzieci 6-letnich “Zające” przygotowała uroczystą inscenizację, niestety z uwagi na obecną sytuację nie mogła podziwiać nas publiczność, jednak i na to udało się znaleźć sposób. Przy pomocy naszych kochanych rodziców, został stworzony film, który jest zamieszczony na stronie internetowej Przedszkola “Miś”, dzięki temu w każdej chwili można podziwiać piękny występ. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.

 

Marta Pogorzelczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/aktualnosci/11-listopada.html

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES