- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

20-i 22-latek z Pniew trafili do aresztu

Akcja prewencyjna w Pniewach

 

W miniony weekend Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach prowadziła działania prewencyjne na terenie Pniew. Celem akcji było ograniczenie przestępstw oraz wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

 

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach regularnie organizuje akcje prewencyjne na terenie powiatu mające na celu pozytywny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

 

W miniony piątek tego typu działania miały miejsce w Pniewach. Przy planowaniu akcji nie bez znaczenia były spostrzeżenia mieszkańców Pniew, które zostały przekazane funkcjonariuszom podczas zorganizowanej w październiku 2013 r. debaty społecznej.

 

W godzinach wieczorowo - nocnych na teren miasta i gminy Pniewy zostały skierowane dodatkowe patrole zmotoryzowane oraz piesze. Do służby skierowani byli policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego. Dodatkowo działania Policji wsparła Straż Miejska z Pniew.

 

Podczas akcji policjanci skupiali się na tym, aby pozytywnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia było wyciąganie konsekwencji wobec osób zakłócających porządek publiczny oraz spożywających alkohol w miejscach publicznych. Funkcjonariusze kontrolowali również miejsca grupowania się młodzieży oraz zwracali uwagę na osoby, które mogłyby kierować pojazdami w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci mieli również szczegółowo kontrolować pojazdy oraz osoby pod kątem posiadania przedmiotów zabronionych.

 

W trakcie trwania akcji mundurowi biorący udział w działaniach wylegitymowali 70 osób, skontrolowali 46 pojazdów. 17 z powyższych osób została ukarana mandatami karnymi w związku z popełnionymi wykroczeniami. Policjanci zatrzymali również 2 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Do zatrzymań doszło na ulicy Jeziornej w Pniewach. W ręce mundurowych wpadli dwaj mieszkańcy Pniew w wieku 22 oraz 20 lat. Mężczyźni posiadali przy sobie zwitki papieru z zawartością suszu roślinnego. Trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Sprawę wyjaśniają pniewscy dochodzeniowcy.

 

Tego typu działania prewencyjne tydzień wcześniej były również prowadzone na terenie Miasta i Gminy Wronki. Akcje z pewnością będą kontynuowane w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie całego powiatu Szamotulskiego. Ponadto pragniemy zwrócić uwagę, iż w najbliższy poniedziałek każdy obywatel będzie mógł osobiście przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące miejsc zagrożonych na terenie powiatu szamotulskiego podczas debaty społecznej, którą Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach organizuje w poniedziałek 7 kwietnia br. Debata odbędzie się w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach przy ul. Mickiewicza 4 o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w powyższej inicjatywie.

 

 

 

02.04.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES