- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

4 nietrzeźwych kierujących

Policjanci na terenie powiatu szamotulskiego zatrzymali 4 kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia. Policja apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

Tylko w ten weekend na terenie powiatu szamotulskiego policjanci zatrzymali 4 osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu. Do zatrzymań doszło w Śmiłowie, Wronkach, Pamiątkowie oraz Podrzewiu.

 

1 lipca br. tuż po godz 7 w Śmiłowie policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motorower, którym kierował 41-letni mieszkaniec Szamotuł. Mężczyzna miał ponad 0,30 promila alkoholu w organizmie.

 

Kolejna osoba została zatrzymana do kontroli w dniu 2 lipca br. po godziny 5 we Wronkach. 55-letnia mieszkanka Poznania, która kierowała samochodem marki Mitsubishi Outlander miała ponad promil alkoholu w organizmie.

 

3 lipca br. po godzinie 16 policjanci z Szamotuł w Pamiątkowie na ul. Jeziornej zatrzymali do kontroli 44-letniego mieszkańca gminy Oborniki. Mężczyzna ten kierował motorowerem i miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Czwarta osoba został zatrzymana do kontroli 3 lipca po godzinie 21 w Podrzewiu. Kierujący motorowerem, 28-letni mieszkaniec gminy Pniewy miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, które podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń, za które to wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywny.

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione. Apelujemy więc o zachowanie rozwagi na drogach oraz o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Często osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu, czuje się pewniejsza siebie i nie myśli o zagrożeniach, które niesie za sobą wsiadanie w takim stanie za kierownicę. Dlatego też apelujemy również do świadków, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję. Policyjne statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Praktycznie każdego dnia, na terenie kraju zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący.

 

05.07.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES