- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

6 kierowców straciło prawo jazdy

Policjanci szamotulskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę 6 osobom podejrzewanym o kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. To wynik wczorajszej akcji „Trzeźwy Poranek”. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

Prowadzone cyklicznie działania pod hasłem „Trzeźwy poranek” pokazują, że na drogach wciąż porusza się wielu kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. Podczas wczorajszej akcji policjanci również ujawnili osoby, które nie respektują przepisów prawa w tym zakresie.

 

Tym razem działania szamotulskiej drogówki skoncentrowane były na terenie gminy Szamotuły - głównie w Pamiątkowie, Przecławiu i w Piaskowie.  Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem policjantów było zbadanie jak największej liczby kierujących.

 

W ramach działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości u ponad 500 kierujących pojazdami. Tym razem w ramach działań „Trzeźwy poranek”, szamotulscy policjanci udaremnili dalszą jazdę 6 osobom, które są podejrzewane o to, że znajdowały się pod wpływem alkoholu. Dwie osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu, cztery - w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali powyższym kierującym prawo jazdy.

 

Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości uzyskała mieszkanka gminy Szamotuły, która kierowała Oplem Corsą. Kobieta miała prawie promil alkoholu w organizmie.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia.

 

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, każdy ma możliwość wykonania badania stanu trzeźwości na własną prośbę w najbliższej jednostce Policji. Pamiętajmy również, aby reagować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

 

23.05.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES