- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

7 nietrzeźwych kierujących

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu szamotulskiego zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia. Policja apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

Tylko w ten weekend na terenie powiatu szamotulskiego policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Do zatrzymań doszło we Wronkach, w Starym Mieście, Otorowie, Zajączkowie, Rudkach, Obrzycku oraz w Pniewach. Wszyscy zatrzymani kierujący to mężczyźni w wieku 23 do 57 lat. Jeden z nich kierował motorowerem i miał ponad 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, sześciu kierowało samochodami osobowymi.

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione. Apelujemy więc o zachowanie rozwagi na drogach oraz o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Często osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu, czuje się pewniejsza siebie i nie myśli o zagrożeniach, które niesie za sobą wsiadanie w takim stanie za kierownicę. Dlatego też apelujemy również do świadków, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję.

 

Policyjne statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Praktycznie każdego dnia, na terenie kraju zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący.

 

10.02.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES