- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

70-latka podejrzewana o posiadanie narkotyków

Zarzut posiadania narkotyków usłyszała 70-letnia mieszkanka Szamotuł. Policjanci otrzymali zgłoszenie, iż kobieta próbowała wnieść środki odurzające na teren jednostki penitencjarnej. Miała przy sobie tabletki nieznanego pochodzenia oraz proszek - najprawdopodobniej amfetaminę. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania kobiety, policyjny pies służbowy znalazł kolejne narkotyki.

 

W minioną niedzielę policjanci z Wronek otrzymali zgłoszenie o tym, że kobieta, która przyszła na widzenie do zakładu karnego może posiadać przy sobie substancje zabronione. Była to 70-letnia mieszkanka Szamotuł. Jej wiek nie zmylił funkcjonariuszy. W trakcie kontroli odzieży i obuwia kobiety (przez funkcjonariuszki zakładu karnego), 70-latka wydała zawiniątka z zawartością proszku oraz tabletek. Tester wykazał, iż kilkanaście gram proszku, to najprawdopodobniej amfetamina.

 

Sprawą zajęli się wronieccy kryminalni. Kobieta została przeszukana przez policjantkę z Wronek- w trakcie przeszukania nie znaleziono przy niej więcej nielegalnych substancji. Policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 70-latki. W jej domu, policyjny pies służbowy znalazł kolejne dwa woreczki, w których najprawdopodobniej znajdowała się amfetamina oraz jeden woreczek, w którym znajdował się susz roślinny (najprawdopodobniej marihuana). Z uwagi na fakt, iż w domu kobiety mieszka więcej osób, trwają czynności mające na celu ustalenie, do kogo należały te narkotyki.

 

W związku ze zdarzeniem w zakładzie karnym, 70-latka usłyszała zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje nawet karę więzienia.

 

(S.Chuda)

 

13.09.2017

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES