- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

75. rocznica zakończenia II wojny światowej

Coraz mniej jest tych, którzy pamiętają tamte dni, którzy z bronią w ręku tworzyli historię. I choć minęło tyle lat, to maj 1945 roku wciąż jest żywy w ich pamięci.

 

 

8 maja przypada 75. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie, obchodzona w kilku jej krajach, także w Polsce, jako Dzień Zwycięstwa.


W związku z trwającą pandemią i obowiązkiem zachowania środków ostrożności, w Gminie Pniewy dzień ten upamiętniono bez bezpośredniego udziału mieszkańców. O godzinie 10.00 burmistrz Jarosław Przewoźny i Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak, w imieniu pniewskiej społecznosci złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Bohaterów o Wolność.

 

 

 

 

 

 

 

II wojnę światową zakończyło podpisanie 7 maja 1945 w Reims aktu bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy, który wszedł w życie 8 maja 1945. Nadal jednak toczyły się walki z Japonią na Dalekim Wschodzie. Dopiero jej kapitulacja - 2 września 1945 r. - była końcem II wojny światowej, która pochłonęła ponad 50 mln ofiar - poległych, zamordowanych i zmarłych w wyniku działań wojennych.

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES