- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Aby zakupy w sieci były bezpieczne

Przestrzegamy przed oszustami! Wczoraj tj. 8 lutego br. kolejna osoba mogła przekonać się, że nieuczciwi sprzedawcy czekają na wykorzystanie naszej łatwowierności. Apelujemy o rozwagę podczas internetowych zakupów.

 

W  środę 8 lutego br.  Szamotulska Policja otrzymała zawiadomienie o oszustwie do którego doszło za pośrednictwem Internetu. Mieszkaniec Szamotuł zgłosił, iż na jednym z internetowych portali zamówił telefon komórkowy, za który zapłacił sprzedającemu 900 zł. Po wpłaceniu  pieniędzy na konto sprzedającego, kontakt z nim urwał się. Powyższą sprawę wyjaśniają szamotulscy policjanci. Do podobnych zdarzeń doszło niedawno we Wronkach oraz w Kaźmierzu.

 

Apelujemy więc do internetowych klientów:

 

- Przed zakupem sprawdźmy opinie o sklepie internetowym lub sprzedającym. Jeśli nie możemy poszukać opinii możemy skorzystać z forów internetowych itp.

 

- Unikajmy zakupów u sprzedających, którzy mają na swojej liście negatywne komentarze

 

- Kupując towar korzystajmy z formy płatności „za pobraniem”. Jeśli sprzedający nie honoruje takiej formy płatności, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia !

 

- Pamiętajmy, że okazyjna, znacznie zaniżona cena może sugerować, że towar został zdobyty w nielegalny sposób

 

- Korzystajmy ze znanych i sprawdzonych już przez nas lub przez znajomych portali aukcyjnych

 

- W razie jakichkolwiek podejrzeń powinniśmy sprawdzić stan przesyłki w obecności kuriera.

 

- Pamiętaj aby zachować dokumentację transakcji – przelewy bankowe, korespondencję ze sprzedającym itp.

 

Jeśli pomimo zachowania zasad bezpieczeństwa i tak padniesz ofiarą oszusta – twoja przesyłka nie dotrze w umówionym terminie, a sprzedający unika kontaktu i nie chce zwrócić pieniędzy- nie czekaj i zgłoś sprawę na Policję.

 

09.02.2017r

 

 

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES