- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Akcja 'I ty możesz zapobiegać przemocy'

W ramach akcji „I ty możesz zapobiegać przemocy” policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach spotkała się z młodzieżą z Zespołu Szkół w Otorowie. Prelekcja dla gimnazjalistów dotyczyła zarówno tematyki konsekwencji popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie, jak i tematyki przemocy w rodzinie i przemocy stosowanej wśród uczniów.

 

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szamotułach już trzeci raz zorganizowała akcję pod hasłem „I ty możesz zapobiegać przemocy”. W ramach działań, gimnazjaliści z terenu miasta i gminy Szamotuły wzięli udział w konkursie na plakat dotyczący tematyki akcji. Szkoły, które były zainteresowane propozycją współpracy, miały też okazję skorzystać z wizyty policjantów i pogadanki z młodzieżą na temat przemocy.

 

Jedno z tego typu spotkań odbyło się w miniony wtorek 8 grudnia br. w Zespole Szkół w Otorowie. W działaniach informacyjno-edukacyjnych przeprowadzonych przez policjantkę z Szamotuł wzięło udział około 120 uczniów klas I-III gimnazjum.

 

Podczas spotkania policjantka omówiła czyny karalne związane z przemocą (zarówno fizyczną, jak i psychiczną), które popełniane są przez osoby nieletnie. Ponadto w trakcie spotkania zwrócono też uwagę na problematykę tzw. cyberprzemocy oraz przemocy domowej.

 

Na zakończenie spotkania młodzi ludzie mieli okazje dowiedzieć się w jaki sposób reagować gdy jest się świadkiem przemocy. Policjantka przestrzegła gimnazjalistów, iż w przypadku popełnienia jakichkolwiek czynów karalnych grożą im konsekwencje.

 

 

Podobne prelekcje odbyły się w tym tygodniu w Zespole Szkół im. P. Skargi w Szamotułach.

 

 

 

 

11.12.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES