- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Akcja 'Prędkość' zatrzymane prawa jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach w minioną niedzielę zatrzymali trzy prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym. Kierujący zostali zatrzymani w Pęckowie, Sędzinach oraz w Nojewie. Teraz na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania samochodami.

 

W związku z ogólnokrajową akcją "Prędkość" w dniu 28 lutego br. trzy osoby poruszające się samochodami po drogach naszego powiatu straciły prawo jazdy. Każdy z tych kierujących przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

Tuż przed godziną 9:00 policjanci w Pęckowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Astra, którym kierował 41-letni mieszkaniec gminy Koło. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył więc o ponad 50 km/h. W związku z powyższym, w świetle obowiązujących przepisów, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za pokwitowaniem oraz nałożyli mandat karny.

 

Kolejna osoba została zatrzymana do kontroli około godziny 15:00 w Sędzinach. 18-letni mieszkaniec gminy Duszniki, który kierował Volkswagenem na terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 121 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem.

 

W miejscowości Nojewo tuż przed godziną 18:00 policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Peugeot. Kierujący 21-letni mieszkaniec gminy Szamotuły w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h poruszał się z prędkością 96 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h. W związku z powyższym, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za pokwitowaniem oraz nałożyli mandat karny.

 

Wobec sprawców wykroczeń zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień. Teraz zatrzymani kierujący przez trzy miesiące nie będą mogli kierować samochodami.

 

29.02.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°C











reklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewy











AGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES