- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Akcja 'Trzeźwy poranek'

W poniedziałek, policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali, 2 osoby podejrzewane o kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

Prowadzone cyklicznie działania pod hasłem „Trzeźwy poranek” pokazują, że na drogach wciąż porusza się wielu kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. Podczas wczorajszej akcji policjanci również ujawnili osoby, które nie respektują przepisów prawa w tym zakresie.

 

Tym razem działania skoncentrowane były w miejscowościach Lipnica / Pólko. W akcji, która prowadzona była od wczesnych godzin porannych, brało udział 12 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Celem akcji, jak w każdym tego typu działaniu było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem policjantów było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

 

W ramach działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości u prawie 1231 kierujących pojazdami. Tym razem w ramach działań „Trzeźwy poranek”, szamotulscy policjanci udaremnili dalszą jazdę 2 osobom, które są podejrzewane o to, że znajdowały się pod wpływem alkoholu. Obydwie osoby znajdowały się w stanie nietrzeźwości.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia.

 

 

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, każdy ma możliwość wykonania badania stanu trzeźwości na własną prośbę w najbliższej jednostce Policji. Pamiętajmy również, aby reagować w przypadku, gdy mamy podejrzenie, że ktoś kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

 

 

 

 

 

31.01.2017r

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES