- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Akcja 'Znicz' przebiegła bez wypadków

W tym roku akcja „Znicz” trwała 7 dni. Na terenie powiatu szamotulskiego przebiegła na szczęście bez poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 

Tegoroczna akcja „Znicz” trwała od 27 października do 2 listopada br. W tych dniach na drogach było więcej niż na co dzień policjantów. Podsumowując działania, możemy zauważyć, iż na drogach powiatu było w miarę spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Nie obyło się jednak bez drobnych stłuczek oraz kolizji. Takich zdarzeń odnotowaliśmy 26.

 

Policjanci zatrzymali też trzy osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich „wpadł” w ręce szamotulskiej drogówki w dniu 28 listopada br. w Śmiłowie. Mieszkaniec Szamotuł, który kierował Fordem miał 1,54 promila alkoholu w organizmie.

 

Kolejny podejrzewany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości został zatrzymany w dniu 30 października w Ostrorogu. 39-latek (mieszkaniec Ostroroga), który kierował hondą miał w organizmie 0,62 promila alkoholu.

 

Również 1 listopada nie obył się bez nietrzeźwego kierującego. Około godziny 23, na ulicy B. Chrobrego we Wronkach, policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli mieszkańca gminy Obrzycko, który kierował samochodem. Mężczyzna miał 2,18 promila alkoholu w organizmie.

 

W sprawach kierowania samochodami w stanie nietrzeźwości prowadzone są postępowania, a kierowcom grozić może nawet kara więzienia.

 

(S. Chuda)

 

 

03.11.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES