- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Akcja alkohol, narkotyki

Policjanci z szamotulskiej drogówki, w ramach pierwszego weekendu wakacji prowadzili akcję mającą na celu zapobieganie kierowaniu pojazdami w stanie nietrzeźwości. W ramach działań funkcjonariusze nie tylko sprawdzali stan trzeźwości kierujących, ale i rozdawali im naklejki w ramach kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

 

W minioną sobotę, policjanci szamotulskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Alkohol, narkotyki”. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości około 100 kierujących. Co może cieszyć, żaden z przebadanych nie kierował pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzali też stan techniczny pojazdów, wymagane wyposażenie oraz przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego. Działania prowadzone były właśnie w tym terminie z uwagi na fakt, iż był to pierwszy weekend wakacji.

 

Funkcjonariusze jednak nie tylko badali stan trzeźwości kierujących, ale i włączyli się w promowanie kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

 

Celem kampanii jest zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem nietrzeźwych kierujących. Powyższa inicjatywa zwraca uwagę na problem, jakim jest kierowanie „na podwójnym gazie” poprzez zachęcenie ludzi do otwartego wyrażania swojego poparcia dla odpowiedzialnej postawy, którą oddaje hasło „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

 

 

Kierujący chętnie naklejali hasło na szyby swoich pojazdów, prezentując tym samym właściwą postawę innym kierującym.

 

 

 

 

30.06.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES