- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

AKCJA pod nazwą 'ALKOHOL I NARKOTYKI'

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Efektem akcji było niedopuszczenie do dalszej jazdy 3 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Policja apeluje do kierowców o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu!

 
 

W miniony piątek w całym kraju odbywały się działania pod hasłem „Alkohol/ narkotyki”. W ramach niniejszej akcji policjanci drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości osób, które kierowały pojazdami. Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu osób, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Tym samym, celem akcji jak zawsze było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

 

Podczas działań, które w miniony piątek zostały przeprowadzone na terenie powiatu szamotulskiego, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 527 kierujących pojazdami. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 3 kierującym samochodami „na podwójnym gazie”. 2 osoby kierowały samochodami w stanie po użyciu alkoholu, jedna w stanie nietrzeźwości. Wszystkie osoby zatrzymane pod wpływem alkoholu, to mężczyźni. Kierowali samochodami. Zostali zatrzymani w miejscowości Kępa oraz w Piaskowie. Wszystkim zatrzymanym do kontroli, którzy kierowali pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje karne.

 

Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości uzyskał zatrzymany na Kępie 49-letni szamotulanin, który kierował samochodem marki Rover. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

 

Niewiele ponad tydzień wcześniej (16 stycznia) szamotulscy policjanci, podczas akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymali w sumie 6 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Jak pokazuje doświadczenie, pomimo apeli Policji mających na celu zapobieganie zdarzeniom z udziałem nietrzeźwych kierujących, na drogach wciąż nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Dlatego Policja apeluje do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu!

 

Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu nigdy nie jest bezpieczna! Alkohol wpływa negatywnie na koordynację ruchów oraz zmniejsza szybkość reakcji. Ponadto powoduje też błędną ocenę odległości i ogranicza pole widzenia. 

 

 

02.03.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°C











reklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewy











AGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES