- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

AKCJA ZNICZ 2015

Jak co roku, tak i tym razem, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w dniach policjanci będą prowadzili będą działania prewencyjne pod hasłem „Znicz”. Działania będą prowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w okolicach cmentarzy.

 

W tym roku akcja „Znicz” przypada na dni 30 października do 2 listopada 2015. Wzorem lat ubiegłych, w czasie trwania działań, na drogach naszego powiatu będzie więcej niż na co dzień policjantów. Natężenie służb w tych dniach związane jest ze wzrostem liczby osób poruszających się pojazdami. Policjanci, w miarę możliwości będą dbali o płynność ruchu w okolicach cmentarzy.

 

Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia oraz przestępstwa popełniane w ruchu drogowym. Policjanci drogówki będą m. in. pilnowali aby kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze będą też sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami.

 

Policja apeluje do osób, które tego dnia nie muszą jechać samochodem o pozostawienie pojazdu w okolicy miejsca zamieszkania. W przypadku braku takiej możliwości przypominany, że oprócz parkingu przy Kościele Kolegiata w Szamotułach, w okolicy dostępne są też parkingi przy ul. Kościelnej, ul. Rynek, ul. Młyńskiej oraz przy basenie letnim.

 

Pamiętajmy również, że czas wszelkich świąt i tzw. „długich weekendów” to świetna okazja dla złodziei i oszustów. Dlatego też Policja apeluje o dobre zabezpieczenie swoich pojazdów i mieszkań przed włamaniami i kradzieżami.

Należy też wykazać się dużą czujnością i rozwagą – zatłoczone cmentarze mogą być świetnym miejscem do kradzieży kieszonkowych! Dlatego tez każdy powinien pilnować kieszeni, w których schowane są pieniądze, a panie z czujnością powinny pilnować swoich torebek.

 

W przypadku wyjazdu, który trwać będzie kilka dni pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu drzwi i okien mieszkania. Warto też poprosić zaufanego sąsiada lub kogoś z rodziny, aby pod nieobecność zwracał uwagę na pozostawione bez opieki mieszkanie.

 
29.10.2015
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES