- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Apelujemy o ostrożność - przestępstwa na legendę

Szamotulscy policjanci ostrzegają przed kradzieżami i oszustwami na tzw. „legendę”, w których pokrzywdzonymi są przede wszystkim seniorzy. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić lub skraść nam pieniądze. Nie obdarzajmy nieznanych nam osób nadmiernym zaufaniem.

 

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. W dalszym ciągu na terenie naszego województwa dochodzi do kradzieży i oszustw na tzw. legendę.
 
Przestępcy działają według następującego algorytmu: Najpierw wykonują telefon podając się za członka rodziny (często wnuczka). Proszą o pożyczenie dużej sumy pieniędzy, co tłumaczą różnymi okolicznościami. Oszuści są bezwzględni- umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Chwilę po zakończeniu pierwszej rozmowy do ofiar dzwoni kolejna osoba- podając się za funkcjonariusza Policji. Na ogół przestępca informuje rozmówcę o tym, że jest potencjalną ofiarą oszustwa. Mówi, ze poprzednia rozmowa telefoniczna była próbą wyłudzenia pieniędzy. Nalega by przekazać pieniądze oszustowi, co umożliwi zatrzymanie go na gorącym uczynku „fałszywy funkcjonariusz” podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Oczywiście po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywa, a przestępca znika ze wszystkimi oszczędnościami ofiary.
 
Metody postępowania w przypadku podejrzenia, iż mamy do czynienia z oszustem:
 
- natychmiast zakończyć rozmowę z podejrzaną osobą
 
- nie podejmować gotówki z banków, a także nie wykonywać przelewów
 
- niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji w celu przekazania niezbędnych informacji mogących przyczynić się do zatrzymania przestępcy
 
- ostrzec członków swojej rodziny, sąsiadów, współpracowników - w ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu.
 
17.08.2016
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES