- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Atrakcyjny koncert chórów Cantabile w Szamotułach

 

Zapraszamy na niepowtarzalny koncert 2 chórów Cantabile. Tego nie można przeoczyć. Spotkajmy się 16 listopada o godzinie 18.00 w sali koncertowej im. Stefana Krawczyka przy Państwowej Szkole Muzycznej w Szamotułach.

 

Chóry, jeden żeński z niemieckiego Müllrose i drugi szamotulski chór mieszany, również o nazwie Cantabile, który co miesiąc uświetnia śpiewem msze św. w naszej bazylice mniejszej. Każdy z chórów wykona swój program, oprócz tego swoistym „grande finale” będzie wspólne wykonanie kilku utworów. Dla zainteresowanych bardziej szczegółową informacją na temat chóru z Niemiec przekazujemy, co napisali o sobie:


„Jesteśmy świetną trupą kobiet miłujących śpiew z miejscowości: Müllrose, Eisenhüttenstadt, z Frankfurtu nad Odrą oraz z pobliskich wiosek. Razem ćwiczymy, występujemy, świętujemy, często razem spędzamy wolny czas, pielęgnujemy przyjaźnie i pomagamy sobie wzajemnie.


Nasz chór został założony w 1987 roku jako chór mieszany, a od około 15 lat jesteśmy chórem czysto kobiecym. Aktualnie jest nas 40 aktywnych śpiewaczek w wieku od młodzieńczej 25-latki do żywotnej i wesołej 95-latki.


Pod kierunkiem naszej pani dyrygent Bärbel Braunes śpiewamy narodowe i międzynarodowe utwory, próbujemy być nowoczesne i dostarczać radości naszym śpiewem odbiorcom w różnych grupach wiekowych.


Stałym wyzwaniem jest dla nas podejmowanie prób śpiewania w różnych językach”.

 


Szamotulski chór Cantabile nie wymaga szerszego opisywania, ponieważ jest doskonale znany naszej społeczności. Warto może nadmienić, że wciąż poszerza swój repertuar i się doskonali.
Zapraszamy na tę międzynarodową ucztę muzyki chóralnej. Nasi goście wiedzą, że szamotulanie to ludzie miłujący muzykę, miłujący kulturę i tym chętniej do nas przyjeżdżają.

 

Organizatorzy koncertu:

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach.

Patronat honorowy: Muzeum - Zamek Górków

 

 

za: http://www.szamotuly.pl/

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES