- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Aż 8 osób straciło prawo jazdy

Szamotulska policja apeluje o zachowanie rozwagi na drogach! Miniony weekend na terenie powiatu szamotulskiego zaowocował poważnymi konsekwencjami dla nierozważnych kierujących. Policjanci zatrzymali prawo jazdy ośmiu osobom.

 

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu szamotulskiego zatrzymali prawo jazdy aż ośmiu osobom. W trzech przypadkach uprawnienia stracili kierujący samochodami pod wpływem alkoholu. Pozostali kierujący to uczestnicy wypadków drogowych, kolizji oraz kierujący, którzy chcieli uniknąć konsekwencji za popełnione wykroczenia niezatrzymując się do kontroli drogowej. Zatrzymane uprawnienia zostaną przekazane do sądu. Teraz to sąd będzie decydował o tym, czy odzyskają uprawnienia czy też będzie ich obowiązywał zakaz kierowania pojazdami.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 8 sierpnia br. około godziny 16.20 w Piotrowie. Z ustaleń policjantów wynika, iż 28-letni mieszkaniec Wronek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, którą chcieli przeprowadzić funkcjonariusze Służby Celnej. Mężczyzna, który otrzymał sygnał do zatrzymania się, gwałtownie przyspieszył i stracił panowanie nad pojazdem wjeżdżając tym samym do przydrożnego rowu.

 

Tego samego dnia około godziny 18.40 w Ordzinie doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego 44-letni motorowerzysta doznał poważniejszych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 36-letni kierujący volkswagenem sharanem, wjeżdżał na teren posesji. Mężczyzna chciał skorygować tor jazdy i wyjechał ponownie na jezdnię w wyniku czego zderzył się z przejeżdżającym 44-letnim motorowerzystą. Szczegółowe okoliczności wypadku ustalą policjanci w trakcie prowadzonego postępowania.

 

Kolejne zdarzenie zaistniało w sobotę 9 sierpnia br. około godziny 18.20 na ulicy Sportowej w Szamotułach. 78-letni kierujący samochodem oplem corsą zjechał na pobocze, uderzył w barierę ochronną i stworzył zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Tego samego dnia około godziny 19.30 w miejscowości Rudnik doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 29-letni kierujący samochodem marki Fiat Doblo najechał na tył jadącego przed nim volkswagena polo, który wykonywał manewr skrętu. Następnie kierujący fiatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym skodą fabią. W wyniku zdarzenia najpoważniejszych obrażeń doznała pasażerka skody, która trafiła do szpitala. Przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci z Szamotuł.

 

Kolejny przypadek nierozważnej jazdy mieli okazję zaobserwować policjanci z szamotulskiej drogówki w nocy z soboty na niedzielę w Pniewach. Podczas kontroli statycznej funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na terenie miasta poruszał się z prędkością ponad 80 km/h. Jakby tego było mało, kierujący chciał uniknąć konsekwencji. Gdy policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się do kontroli, kierujący nagle zwolnił i gwałtownie skręcił na teren przyległej posesji. Mężczyzna uciekł z samochodu i ukrył się w zaroślach. Policjanci szybko jednak go znaleźli. 22-letni pniewianin był trzeźwy. Przyznał, że nie chciał dostać mandatu karnego.

 

Wszyscy uczestnicy powyższych zdarzeń drogowych byli trzeźwi. Nierozważnym kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy.

 

Przyczyny zdarzeń są wyjaśniane. Część z nich zakwalifikowana została jako wykroczenia, część z uwagi na obrażenia, które ponieśli poszkodowani na przestępstwa. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego przez Policję, sprawy trafią do sądu.

 
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach!
 
 
 
 
 
11.08.2014
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES