- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bądź bezpieczny- BĄDŹ WIDOCZNY !

Pieszy poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym, powinien nosić w widocznym miejscu elementy odblaskowe. Dla własnego bezpieczeństwa, warto też zakładać odblaski poruszając się po mieście czy po wsi. Aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach przygotowała kilkaset odblasków oraz kamizelek odblaskowych.

 

Co roku, prowadząc działania profilaktyczne, policjanci dzięki współpracy z lokalnymi samorządami przekazywali mieszkańcom elementy odblaskowe np. podczas festynów czy spotkań z seniorami lub z uczniami szkół. Panująca epidemia ogranicza nasze możliwości w tym zakresie. Aby unikać rozprzestrzeniania się wirusa, nie organizuje się spotkań z grupami seniorów, a uczniowie przechodzą nauczanie zdalne…

 

Aby jednak mimo wszystko wpłynąć pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, dzięki współpracy z lokalnymi samorządami, udało się przygotować odblaski oraz kamizelki odblaskowe, które możemy przekazać mieszkańcom. Niniejsze materiały są dostępne w poczekalni Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Jeśli więc komuś przydarzy się sytuacja, w której będzie „odwiedzał” naszą komendę, może skorzystać bezpłatnie z przygotowanych elementów odblaskowych (odblaski będą dostępne do wyczerpania przygotowanych na tą okoliczność materiałów).

 

Pamiętajmy, że zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Dla własnego bezpieczeństwa warto też zakładać odblaski poruszając się po mieście czy po wsi. Zachęcamy, aby z odblasków korzystać zawsze, a nie tylko w sytuacji, w której za ich brak grozi mandat. Dzięki temu dajemy kierowcy większą szansę na zauważenie nas w porę i tym samym poprawiamy własne bezpieczeństwo na drodze.

 

 

mł. asp. S. Chuda

 

 

 

08.01.2021

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES