- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bądź widoczny- bądź bezpieczny

W ramach akcji „ZNICZ” policjanci z powiatu szamotulskiego dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Funkcjonariusze rozdawali kamizelki odblaskowe, aby piesi oraz rowerzyści byli widoczni na drogach. Działania promował Starosta Powiatu Szamotulskiego, Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

 

31 października oraz 1 listopada br. policjanci z szamotulskiej komendy oraz z Rewiru Dzielnicowych w Obrzycku postawili na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

W tym celu, w okolicy cmentarzy w Szamotułach, w Otorowie, w Brodziszowie, w Ostrorogu oraz w Obrzycku rozdawali kamizelki odblaskowe.

 

W działaniach uczestniczyli: Starosta Powiatu Szamotulskiego, Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, dzielnicowi, profilaktyk oraz policjant drogówki.

 

Funkcjonariusze informowali mieszkańców o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Pomimo, iż przepisy te obowiązują od 2015 roku, dla niektórych informacja o takim obowiązku była niespodzianką.

 

Policjanci rozmawiali również na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na temat bezpieczeństwa mienia. Dzielnicowi przypominali m. in., aby uważać na zatłoczonych cmentarzach, aby nie paść ofiarą kieszonkowców.

 

W celu przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa policjanci rozdawali również specjalnie przygotowane na tą okazję ulotki.

 

Mamy nadzieję, że te profilaktyczne działania wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu szamotulskiego.

 

 


(Sandra Chuda)

 

 

 

 

 

 

 

 

02.11.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES