- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Będzie bezpieczniej - przejście na Poznańskiej

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom jest jednym z zadań, które przypisane zostało przez ustawodawcę oprócz administracji rządowej, także samorządom terytorialnym. Od lat ta myśl przyświeca wielu działaniom podejmowanym przez obecnych włodarzy naszej gminy.

 

Wszyscy zapewne pamiętamy pniewskich strażników miejskich i specjalnych pracowników, ubranych w charakterystyczne odblaskowe stroje, żartobliwie nazywanych „stopkami”, którzy w godzinach rannych na ulicy Poznańskiej, w rejonie budynku byłego komisariatu Policji, pomagali dzieciom w drodze do szkoły przejść w tym ruchliwym miejscu bezpiecznie przez ulicę.

 

Gdy pojawiła się w tym miejscu sygnalizacja świetlna wydawało się, że problem definitywnie się rozwiązał.

 

(czerwonym punktem zaznaczono lokalizację kamery)

 

 

Niestety zaczęły pojawiać się informacje o niezdyscyplinowanych kierujących, którzy lekceważą sobie czerwone światło, stwarzając zagrożenie dla pieszych, zwłaszcza tych najmłodszych, ale także dla innych kierujących. A przecież w tym miejscu w roboczy dzień rano przechodzi mnóstwo dzieci, które czasami – a pamiętajmy, że dzieciom przecież się to zdarza (w końcu to tylko dzieci!) - niefrasobliwie przebiegają przez przejście, czy przejeżdżają na rowerach,  gdy tylko zobaczą zielone światło. Zresztą patrząc obiektywnie z punktu widzenia kierującego, widoczność terenu, zwłaszcza w przypadku dzieci zmierzających do przejścia, uliczką między budynkami od strony ulic Konińskiej i Miłej, faktycznie jest słaba. Innymi słowy, o tym, że jest to miejsce o bardzo dużym natężeniu ruchu i tym samym niebezpieczne, nie trzeba nikogo przekonywać.

 

Dlatego mając na uwadze przede wszystkim głosy i prośby rodziców dzieci uczących się w Szkole Podstawowej (oraz wcześniejszego Gimnazjum), którzy zwracali uwagę na potrzebę podniesienia poziomu bezpieczeństwa swoich pociech, które w drodze do szkoły, czy też wracając po lekcjach do domu, zmuszone są przechodzić przez ulicę Poznańską, Burmistrz Jarosław Przewoźny zdecydował o konieczności podjęcia skutecznych działań w tej sprawie.

 

Blisko półtora roku trwała procedura uzyskania wymaganych formalnych uzgodnień, projektów  i zezwoleń, aby w tym rejonie zamontować kamerę monitoringu miejskiego. Wreszcie wybudowano dedykowane przyłącze energetyczne, dzięki któremu można było w dniu wczorajszym, uruchomić kolejny punkt kamerowy naszego monitoringu miejskiego.  

 

(tymczasowo do testów zamontowno dodatkową kamerę umozliwiającą odczyt numerów rejestracyjnych pojazdów)

 

 

Przypomnijmy, że przez minione 6 lat system monitoringu był systematycznie rozwijany i  unowocześniany. Regularnie inwestowano pieniądze w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Pniew. Dzięki tym nakładom stworzono system monitoringu miejskiego z prawdziwego zdarzenia i w newralgicznych miejscach miasta pojawiały się kolejne punkty kamerowe, a stare urządzenia analogowe stopniowo były zastępowane przez nowoczesne kamery cyfrowe. Dzisiaj pniewski system monitoringu miejskiego składa się z 14 kamer.

 

 (centrum monitoringu miejskiego mieszczący się w budynku przy ul. św. Ducha)

 

 

Od dzisiaj, dzięki tej gminnej inwestycji, Straż Miejska w Pniewach i Policja mają już narzędzie, przy pomocy którego skutecznie mogą zdyscyplinować kierujących mających „problemy z rozróżnianiem kolorów”, dla których jednocześnie bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg nie jest priorytetem. Mają doskonałe narzędzie – bo nowoczesna cyfrowa kamera o rozdzielczości 4K daje spore możliwości.

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES