- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bez powodu zniszczył przystanek – został zatrzymany

Do pięciu lat więzienia polskie prawo przewiduje za przestępstwo zniszczenia mienia. Taka kara może grozić 18-latkowi, który jest podejrzany o to, że wybił szybę na przystanku autobusowym. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie wie dlaczego zniszczył mienie.

 

W minioną niedzielę (19.11.2017 r.), przed godziną 15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie, dotyczące niszczenia mienia. Ze zgłoszenia wynikało, iż dwóch nieznanych mężczyzn dewastuje przystanek autobusowy w Zielonejgórze. Świadek podał rysopis mężczyzn.

 

Na miejsce pojechali szamotulscy patrolowcy. Sprawców nie było już w okolicy przystanku, ale policjanci opatrolowali pobliski teren. W Piotrowie funkcjonariusze zauważyli mężczyzn pasujących do rysopisu sprawców. Byli to 18- i 20- letni mieszkańcy gminy Obrzycko. Podczas legitymowania 18-latek przyznał, że to on sam wybił szybę przystanku. Jak twierdził nie wie dlaczego to zrobił. Znalazł butelkę  i bez powodu wybił nią szybę.

 

Policjanci pojechali z  mężczyznami do komendy Policji, gdzie obaj zostali przesłuchani. Funkcjonariusze ustalili, iż poniesione straty wynoszą około 550 zł, co kwalifikuje sprawę jako przestępstwo.

 

18-latek usłyszał więc zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.


(S. Chuda)

 

20.11.2017

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES