- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bezpieczne wakacje

Policjantki spotkały się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach organizowanych na terenie powiatu szamotulskiego, z którymi rozmawiały o bezpieczeństwie w okresie letnim. Dzieci podczas spotkań dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas w wakacje, w szczególności nad wodą. Korzystając z okazji, uczestnicy półkolonii zostali wyposażeni w odblaski w ramach akcji „Życiem nie ryzykuj, odblaskiem uwagę przykuj”.

 

Policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, wykorzystując każdą możliwość spotkania się z najmłodszymi. Tym razem policjantki z Szamotuł i Dusznik spotkały się z dziećmi, które przebywały na półkoloniach w Szamotułach (24 lipca) oraz w środą ( 25 lipca) w Grzebienisku i Podrzewiu.

 

Najmłodsi doskonale wiedzieli jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas spędzania wolnego czasu w domu, na wsi czy wyjeździe wakacyjnym. Policjantki przestrzegały także dzieci przed rozmowami z nieznajomymi osobami i przypominali o prawidłowym zachowaniu na drodze.

 

Mundurowe rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe i z ciekawością słuchały wszystkich porad. Mali słuchacze doskonale wiedzieli, że mogą czuć się bezpiecznie tylko na strzeżonych kąpieliskach.

 

Korzystając z okazji, iż w profilaktycznych spotkaniach udział wzięło w sumie blisko 200 dzieci, policjantki kontynuowały także działania profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu na drodze pod hasłem „Życiem nie ryzykuj, odblaskiem uwagę przykuj”.

 

Powyższa akcja została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach z uwagi na liczbę wypadków z udziałem pieszych, którzy nie mieli odblasków. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i wyposażenie ich w elementy odblaskowe.

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

26.07.2018

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES