- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bezpieczne wakacje – spotkania z dziećmi i młodzieżą

Wakacje, to również czas na spotkania z dziećmi i młodzieżą i rozmowy o ich bezpieczeństwie w czasie letniego wypoczynku. Policjanci przypominają najmłodszym m. in., najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, czy w drodze na wymarzone wakacje.

 

Policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, wykorzystując każdą możliwość spotkania się z najmłodszymi. W ostatnim czasie policjanci z Szamotuł spotkali się z dziećmi przy świetlicy wiejskiej w Gorszewicach, na Festynie Rodzinnym w Lipnicy oraz w przedszkolach („Rzepka”, „Kubuś Puchatek” oraz  „Muchomorek” – w Otorowie).

 

W trakcie plenerowych imprez funkcjonariusze przygotowali profilaktyczne stoiska, przy których rozmawiali z uczestnikami głównie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi mogli wykonać kolorowanki profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, ci starsi natomiast chętnie odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. W zamian za odpowiedzi i pochylenie się nad przedmiotową tematyką, mieszkańcy otrzymywali od funkcjonariuszy odblaski, kamizelki odblaskowe lub profilaktyczne książeczki i elementarze.

 

W przedszkolu najmłodsi doskonale wiedzieli jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas spędzania wolnego czasu w domu, na wsi czy wyjeździe wakacyjnym. Policjanci przestrzegli także dzieci przed rozmowami z nieznajomymi osobami i przypominali o prawidłowym zachowaniu na drodze. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą. Mali słuchacze doskonale wiedzieli, że mogą czuć się bezpiecznie tylko na strzeżonych kąpieliskach.

 

Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel to zdrowie i życie nasze oraz najbliższych i zależy często od nas samych!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

https://www.facebook.com/Komenda-Powiatowa-Policji-w-Szamotu%C5%82ach-320503455546675/?modal=admin_todo_tour

 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

 

09.07.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES