- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bezpieczne zakończenie wakacji

Zbliża się ostatni wakacyjny weekend, czas odpoczynku, zabawy przed nadchodzącym rokiem szkolnym. Prognozy meteorologiczne zapowiadają piękną pogodę. Przypominamy, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie. Podczas tych ostatnich dni wakacji nie zapominajmy o zdrowym rozsądku oraz własnym bezpieczeństwie!

 

Już wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny, przed nami ostatni weekend wakacji, czas odpoczynku, zabawy, a także podróży. Dla funkcjonariuszy to czas wzmożonej pracy by zapewnić bezpieczeństwo na terenie powiatu szamotulskiego. Upalne, wakacyjne dni to oczywiście doskonały pretekst do skorzystania z orzeźwiających kąpieli w jeziorach czy rzekach. Każdego roku, gdy tylko zaczyna robić się ciepło, policjanci apelują o ostrożność nad wodą. Przypominają, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić do niej pod wpływem alkoholu – nawet najmniejsza jego ilość, w połączeniu z wysoką temperaturą, powoduje obniżenie koncentracji oraz problemy z koordynacją ruchów. Pamiętajmy również jak niebezpieczne jest skakanie do wody na główkę – zwłaszcza w miejscach, których nie znamy i nie wiemy jaka jest głębokość zbiornika. Nie wolno także zapominać, o kilku zasadach dotyczących wypoczynku nad rzeka czy jeziorem. Zanim zanurzymy nasze ciało w wodzie, należy je stopniowo schładzać – nie należy wchodzić do niej gwałtownie, ponieważ istnieje duże ryzyko doznania szoku termicznego. Pamiętajmy, że nie należy pływać od razu po spożyciu posiłku. Ponadto nie zapominajmy, że na kąpieliskach obowiązują regulaminy, do których  dla bezpieczeństwa własnego i innych osób, powinniśmy się bezwzględnie stosować. Na drogach prowadzących do i z miejsc wypoczynku może pojawić się więcej niż zwykle pojazdów, dlatego priorytetowym zadaniem służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym będzie zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podróżnych. Policjanci w trakcie czynności będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczeń prędkości, stanu trzeźwości kierujących, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, prawidłowości wykonywania manewrów oraz stanu technicznego pojazdów. Obecność policjantów na drodze, kontrole trzeźwości i przestrzegania innych przepisów ruchu drogowego mają dyscyplinować kierowców, jednak to przede wszystkim zdrowy rozsądek samych kierujących, brak pośpiechu i niepotrzebnej brawury, mają bezpośrednie przełożenie na bezpieczną podróż do celu.

 

26.08.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES