- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bezpiecznie na drogach w pierwszy weekend wakacji

Działania „Pierwszy weekend wakacji 2016" już za nami. Głównym celem akcji było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym na skutek lekceważenia podstawowych zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze swoją obecnością przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zwiększeniu ostrożności oraz bezwzględnym przestrzeganiu obowiązujących przepisów.

 

W dniach od 24 do 26 czerwca br. szamotulska drogówka przeprowadziła działania pod nazwą "Pierwszy weekend wakacji 2016". W weekendowych działaniach udział wzięło ogólnie 104 policjantów z czego 32 z Ruchu Drogowego. Na drogach naszego powiatu odnotowano 10 kolizji drogowych, jedną osobę kierującą pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz zatrzymano dwa prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, to jedno z priorytetowych zadań policjantów. Częste kontrole drogowe i pomiary prędkości mają zminimalizować ryzyko występowania zagrożeń na drodze. Policjanci zwracają uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa - a przez dzieci - z wymaganych fotelików. Kontrolują stan techniczny pojazdów, zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

 

Mundurowi prowadząc wzmożone kontrole zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze eliminują z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem środków odurzających.

 

Policjanci zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, przyglądają się, czy piesi nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego.

 

Pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze może zależeć życie i zdrowie innych osób, w tym naszych najbliższych.

 

27.06.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES