- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bezpieczny długi weekend

thumb_lizak_zatrzymuje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wzmożonych kontroli prędkości i stanu trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy w zbliżający się długi weekend czerwcowy. Już od czwartku będą prowadzone nasilone działania Policji. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i darować sobie jazdę pod wpływem alkoholu. Nie tylko w celu uniknięcia kary, ale głównie po to, aby dojechać bezpiecznie do wyznaczonego punktu. Warto też pamiętać o zabezpieczeniu mieszkań, aby po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.

 

Zbliża się długi czerwcowy weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasy. Dlatego też Policja przypomina, że rozwaga na drodze może okazać się najlepszym sposobem na dojechanie do celu. To, czy bezpiecznie dojedziemy do wyznaczonego punktu, w dużej mierze zależy od nas samych. Przede wszystkim apelujemy do kierowców o nie siadanie za kierownicą po wypiciu alkoholu. Kierowanie pod wpływem może stać się przyczyną do wielu nieszczęść. W najlepszym razie kierowca straci prawo jazdy i dostanie karę wyznaczona przez Sąd. Jednak pamiętajmy, że w najgorszym przypadku może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków.

 

Wszystkim, którzy wybierają się w dłuższą podróż przypominamy kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać przed wyjazdem:


1. Kierowco, przede wszystkim bądź wypoczęty i trzeźwy ! 
2. Sprawdź stan techniczny pojazdu przed wyjazdem.
3. Dokładnie zaplanuj trasę podróży. 
4. Dostosuj prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.
5. Uważaj na znaki i sygnały drogowe.

6. Nie spiesz się – szybsza jazda nie zawsze musi oznaczać szybszy dojazd do celu.
7. Po dwóch – trzech godzinach jazdy zrób sobie co najmniej 15 - minutową przerwę w bezpiecznym miejscu.

Zanim wyjedziemy z domu warto pomyśleć o odpowiednim jego zabezpieczeniu. Niestety nie istnieją idealne zabezpieczenia przed włamaniem. Warto jednak pamiętać, że dobrym „alarmem” może okazać się nasz sąsiad lub ktoś z rodziny. Poprośmy kogoś zaufanego, aby zwrócił uwagę na to co dzieje się w naszym domu. Możemy też przekazać sąsiadowi lub komuś z rodziny komplet kluczy aby co jakiś czas weszli do mieszkania, otworzyli lub zamknęli okno, włączyli światło lub telewizor w którymś z pomieszczeń.

 

 

więcej na: http://www.szamotuly.policja.gov.pl

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES