- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Bezpieczny weekend - Boże Ciało

Przed nami kolejny długi weekend. Taka okoliczność wiąże się ze wzmożoną pracą policjantów. Od środy do poniedziałku funkcjonariusze będą prowadzili działania pod hasłem „Bezpieczny weekend- Boże ciało”.

 

W środę 30 maja br. policjanci rozpoczną działania „Bezpieczny weekend- Boże ciało”. O bezpieczeństwo podróżnych będzie więc dbać większa niż zwykle liczba policjantów.

 

Gdy zajdzie taka potrzeba, funkcjonariusze będą ułatwiali ruch. W szczególności w dniu 31 maja, kiedy to na ulice wyruszą procesje. Policjanci będą też zdecydowanie reagowali na łamanie przepisów drogowych. W szczególności wobec tych osób, które swoim zachowaniem zagrażać mogą bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.

 

Pamiętajmy, że działania policjantów to jedno, ale najważniejsze jest, aby każdy był odpowiedzialny za własne bezpieczeństwo.

 

Zbliżający się czas, to często okres wyjazdów. Przypominamy więc, że wybierając się w dalszą podróż należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Przed dalszą podróżą kierowcy powinni wypocząć, gdyż dobry kierowca, to kierowca wypoczęty, skoncentrowany i oczywiście trzeźwy.   

 

Bardzo niebezpiecznym problemem może okazać się tzw. „nieświadoma nietrzeźwość kierującego”, która często występuje następnego dnia po spożyciu alkoholu. Po przespaniu kilku godzin możemy czuć się dobrze i możemy być przekonani o swojej trzeźwości. Należy jednak pamiętać, że sen nie gwarantuje nam pełnej dyspozycji do prowadzenia samochodu. Dlatego po spożywaniu alkoholu, a przed wybraniem się w podróż warto najpierw sprawdzić stan swojej trzeźwości.

 

 

(mł. asp. Sandra Chuda)

 

29.05.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES