- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Biznes na wagę złota. Rozmowa z posłem Rutnickim

O kinie, o Klubie Sokół Pniewy i roli bramkarza; o małej pniewskiej przedsiębiorczości; wreszcie: o zdrowiu mieszkańców Pniew…  Rozmowa z posłem Jakubem Rutnickim!

 

 

1. Na wielu z nas duże wrażenie wywarł film Ryszarda Bugajskiego, „Układ zamknięty”. Oglądał Pan ten film? Czy takie wydarzenia, jak tam pokazane, mogły/ mogą w Polsce stać się realnością? Myślę, że wielu widzów wstrząśniętych tym filmem zadaje sobie takie pytanie… Ja zadaję je Panu. Jakie są Pana przemyślenia na temat tego filmu?

 

Jestem pod wrażeniem jak wielką dyskusję wywołał ten film. Wiele mówi on o tym jak pewne  ,,miejscowe układy” mogą wpływać na życie, w tym przypadku przedsiębiorców. Refleksja jest jedna -  takie rzeczy w Państwie prawa dziać się nie mogą! Dlatego też wprowadzamy reorganizację działania sądów. Musimy też pomyśleć w jaki sposób poprawić pracę prokuratury - to wielkie zadanie przed którym stoi nowy minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Jest to osoba bardzo doświadczona, w szczególności w obszarze zwalczania przestępczości zorganizowanej. To właśnie on rozbił mafię w naszym kraju i utworzył CBŚ. Jak dla mnie to idealna osoba na zaradzenie tym problemom.

 

 

2. Jak układa się Pana współpraca z Klubem Sportowym Sokół Pniewy; z zarządem, z zawodnikami? Proszę opowiedzieć więcej o Pana związkach z klubem…

 

Sokół jest od zawsze w moim sercu. Od najmłodszych lat byłem jego kibicem a później także piłkarzem. Do końca życia będę nosił w pamięci wielką przygodę związaną z awansem naszego Sokoła do ekstraklasy. Wielu z nas pamięta ze szczegółami pojedynki z Lubuszaninem Drezdenko, Gwardią Koszalin, Wartą Poznań a później z Lechem Poznań czy Legią Warszawa. Sokół to wielka historia. Cieszę się, że teraz mogę w miarę swoich możliwości pomóc drużynie i stać w jej bramce. Traktuję to jako wielkie wyróżnienie i zaszczyt być częścią tego klubu. Czasy się zmieniły, klub się zmienił, ale ja zawsze będą go szanować, bo to mój klub w którym się wychowałem i nauczyłem bramkarskiego rzemiosła. Teraz mam trochę okazję spłacać dług wdzięczności….

 

 

3. Pniewy cierpią na chroniczny brak opieki lekarskiej w święta, weekendy i wieczornej. Martwią się starsi mieszkańcy i matki małych dzieci… Jak odbiera Pan ten problem? Co powinno by się stać, żeby Pniewianie mogli wreszcie liczyć na wieczorny i świąteczny dyżur lekarski?

 

To poważna sprawa. Bardzo często spotykam się z tym problemem rozmawiając z mieszkańcami Pniew. Mam taką nadzieję, że obecne władze samorządu gminnego rozwiążą ten problem, który przecież tak często poruszały podczas kampanii wyborczej. Czas wywiązać się z obietnic, a ja w miarę możliwości będę starał się w tym pomagać.

 

 

4. Pewnie brakuje Panu czasu na spacery po Pniewach… ale może zauważył Pan zjawisko „lokali do wynajęcia” ; rotacja małych firm w Pniewach jest spora, wiele „się zamyka”.  Co Pan o tym myśli?

 

To zły sygnał. Obowiązkiem nas wszystkich jest tworzenie odpowiedniego środowiska dla małych i średnich przedsiębiorstw. Istnieje wiele możliwości pomocy choćby stworzenie inkubatorów przedsiębiorczości i pomocy w tworzeniu małych firm przez uruchomienie tzw. start-up’ów. Trzeba o tym mówić, szkolić, ale też tworzyć odpowiednią politykę proinwestorską w gminie. Ostatnio organizowałem tego typu szkolenia z tzw. Inicjatywy Jeremy. Pniewy i władze Pniew nie mogą dzielić przedsiębiorców na lepszych i gorszych, każdy biznes otwierany i utrzymany  w Pniewach jest na wagę złota i tak należy do tego podchodzić.

 

Dziękuję za rozmowę

 

Rozmawiała Ewelina Keller

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES