- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Chciał ukraść samochód, lecz spowodował jego pożar

Policjanci z szamotulskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to, iż usiłował ukraść samochód. Nie udało mu się to, gdyż podczas włamania spowodował jego pożar. Przy okazji zapaliły się dwa inne samochody stojące obok niedoszłego łupu. Podejrzewany wrócił na miejsce przestępstwa, gdy dojechała tam Policja oraz Straż Pożarna. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Około godziny 2.20, w nocy z 2 na 3 grudnia br. policjanci szamotulskiej patrolówki interweniowali w związku z informacją dotyczącą pożaru pojazdów, do którego doszło na ul. Łąkowej w Szamotułach. Na miejscu obecna była już Straż Pożarna, która ugasiła pożar. Spaleniu uległy dwa samochody - volkswagen golf oraz stojący obok niego peugeot 307. Ponadto zaczęło palić się również stojące obok golfa renault megane.

 

Podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, policjanci zauważyli znanego im 30-letniego szamotulaniana. Mundurowi od razu zwrócili na niego uwagę. W rozmowie z funkcjonariuszami, mężczyzna początkowo twierdził, że przyszedł zobaczyć co się dzieje, gdyż zainteresowały go sygnały dźwiękowe straży pożarnej. Później nieco zmienił wersję wydarzeń.

 

Ta sytuacja nie dawała spokoju patrolowcom. Policjanci sprawdzili pobliski teren, ujawniając iż znajduje się tam monitoring. Na miejsce zdarzenia przyjechali szamotulscy kryminalni razem z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Po przejrzeniu monitoringu okazało się, iż to właśnie 30-latek, który przyszedł na miejsce zdarzenia spowodował pożar volkswagena golfa od którego zajęły się dwa pozostałe samochody.

 

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż chciał ukraść volkswagena, jednak w wyniku zwarcia, samochód uległ spaleniu. Dodatkowo zapaliły się dwa inne samochody, które stały zaparkowane obok niedoszłego łupu.

 

Szamotulanin usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu oraz zniszczenia mienia. Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

 

 

Sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania.

 

 

04.12.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES