- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Chciała odebrać konkubenta z komendy. Na Policję przyjechała w stanie nietrzeźwości

Dzielnicowi z Kaźmierza ujęli kobietę, która jest podejrzewana o to, że mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie przyjechała motorowerem do komendy Policji. Kobieta chciała odebrać swojego konkubenta, który był doprowadzony do jednostki, gdyż wcześniej sam kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi jej kara więzienia.

 

W czwartek, przed godziną 16, do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach przyjechała 50-letnia mieszkanka gminy Kaźmierz. Kobieta zaparkowała pod oknami komendy motorower i weszła do budynku.

 

Jak się okazało, 50-latka chciała odebrać i odwieźć do domu swojego konkubenta, który był wcześniej zatrzymany za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie problem, że policjanci wyczuli od kobiety zapach alkoholu. W związku z podejrzeniem, iż 50-latka mogła kierować motorowerem w stanie nietrzeźwości, funkcjonariusze sprawdzili jej stan trzeźwości. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Kobieta była nietrzeźwa. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Powrót do domu za kierownicą pojazdu, był w jej wykonaniu niemożliwy. Policjanci udaremnili więc kobiecie jazdę motorowerem.

 

Zarówno w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez 50-latkę, jak i w sprawie kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu przez 39-latka prowadzone są postępowania. Mężczyzna oraz  jego konkubina odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara więzienia, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

 

17.08.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES