- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Ci seniorzy będą widoczni na drodze

Podczas spotkania, które odbyło się na terenie gminy Duszniki policjantki rozdały seniorom odblaskowe kamizelki. Dodatkowo mundurowe przestrzegały seniorów przed metodami działania oszustów i złodziei. Mamy nadzieję, że to spotkanie wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa jego uczestników.

 

W minionym tygodniu policjantki z Szamotuł oraz z Dusznik odwiedziły grupę seniorów w miejscowości Wierzeja. Celem wizyty na spotkaniu Koła Gospodyń Wiejskich było zwrócenie uwagi seniorów na to, w jaki sposób można unikać niebezpiecznych sytuacji.

 

Policjantki omówiły popularne oraz te mniej powszechne metody działania oszustów i złodziei, którzy często chcą wykorzystać dobroduszność starszych ludzi. Korzystając z okazji, mundurowe przytoczyły też przykłady przestępstw z terenu kraju oraz te bliższe seniorom przykłady z terenu gminy Duszniki. W ten sposób prelegentki chciały zwrócić uwagę na to, że każdy powinien być czujny, gdyż oszuści mogą próbować oszukać każdego, bez względu na to gdzie mieszka. Mundurowe przestrzegały też, iż złodzieje nie zawsze pukają do naszych drzwi. Czasem zdarza się, że dzwonią lub wysyłają sms-y na telefon i również wtedy należy zachować dużą czujność, aby nie stać się ich ofiarą.

 

Dodatkowo policjantki omówiły też zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Aby poprawić bezpieczeństwo uczestników spotkania, funkcjonariuszki rozdały im odblaskowe kamizelki. Mamy nadzieję, iż seniorzy będą z nich korzystać zawsze, gdy wybiorą się na spacer po zmroku.

 

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

 

 

 

13.12.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES