- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Ciąg dalszy spotkań o zagrożeniach w sieci

Policjanci z Szamotuł kontynuują działania mające na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży na temat zagrożeń, które mogą spotkać młodych ludzi w Internecie. W tym tygodniu policjanci spotkali się z uczniami klas II-IV ze Szkoły Podstawowej w Nojewie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

 

W tym tygodniu, w sumie  około 150 uczniów miało okazję porozmawiać z policjantami na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu. W ramach programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pn. „Dwie strony sieci”, policjanci na bieżąco spotykają się z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami oraz rodzicami, w celu omówienia niniejszej problematyki.

 

W tym tygodniu policjanci z Szamotuł, spotkali się z uczniami klas II-IV ze Szkoły Podstawowej w Nojewie oraz w Szamotułach. W trakcie spotkania funkcjonariusze, przy użyciu kreskówek profilaktycznych omówili z dziećmi m. in. problematykę cyberprzemocy rówieśniczej oraz problematykę niebezpieczeństw związanych z nawiązywaniem znajomości przez Internet. Ważnym elementem spotkań było również zwrócenie uwagi na konsekwencje, jakie spotkać mogą nieletnich za zachowania niezgodne z prawem.

 

 

Młodzi ludzie, czasem nieświadomie, stają się sprawcami lub ofiarami cyberprzemocy. Najczęstszymi jej formami są: rozsyłanie kompromitujących materiałów (np. filmów, zdjęć), nękanie, poniżanie za pomocą komentarzy/ komunikatorów internetowych, podszywanie się pod inną osobę itp. Właśnie dlatego, warto na bieżąco wyjaśniać już od najmłodszych lat, na czym polegają te czyny zabronione i jakie mogą przynieść konsekwencje.

 

 

 

02.06.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES