- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Co zrobić, by zapobiec przykrym skutkom przejedzenia? Natura Dietetyk radzi

 

 

Święta kojarzą się z niedopiętymi spodniami, przyciasnymi bluzkami i dodatkowymi kilogramami. Wydawać się może, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia– nic bardziej mylnego. Przede wszystkim skorzystaj z naszych porad i zachowaj rozsądek w jedzeniu. Spróbować można prawie wszystkiego, ale w niewielkich ilościach. Zdecydowanie lepiej jeść mniejsze porcje co trzy, trzy i pół godziny. Jedzmy powoli, małymi kęsami i najważniejsze: wstańmy od stołu zanim poczujemy sytość! Należy pić dużo wody, jednak nie później niż pół godziny przed i po posiłku, by nie rozcieńczać zbyt mocno soków żołądkowych. Spowolni to proces trawienia. W domowej apteczce powinny znaleźć się preparaty wspomagające trawienie. Polecamy szczególnie koncentraty probiotyczne Joy Day lub suplementy w formie płynnej lub aromatycznych naparów NUTRICODE dostępne w Poradni.

 

 

 

 

Jednak co jeśli nam się to nie uda?

 

- Warto w okresie po świętach przejść na lekkostrawną dietę z ograniczeniem tłuszczu.

 

- Pij wodę z cytryną. Mikstura ta pomaga walczyć z niestrawnością, reguluje ilość wydzielanych soków trawiennych, zmniejsza wzdęcia i oczyszcza organizm.

 

 - Pomocne w trawieniu może okazać się wypicie filiżanki ciepłej herbaty najlepiej zielonej z dodatkiem imbiru lub mięty czy rumianku.

 

- W celu oczyszczenia układu pokarmowego i dostarczenia organizmowibogactwa witamin i minerałów sprawdzą się świeżo wyciśnięte soki warzywno-owocowe (z dodatkiem oliwy lub oleju tłoczonego na zimno).

 

Pamiętaj, że odstępstwa w okresie świąt nie zaprzepaszczą Twoich dotychczasowych osiągnięć. Po prostu był to chwilowy przystanek, z którego trzeba ruszyć dalej.

 

 

Po prostu zacznij działać i wróć na właściwe tory!

 

 

 

 

Kliknij na powyższe zdjęcie...

 

 

-----------------------------------------------------------------------

 

ul. Wolności 30, Pniewy

ul. gen Władysława Sikorskiego 7, Międzychód

 

 

 

tel. 882 052 939

 

 

https://www.facebook.com/Poradniadietetycznapniewy/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES