- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Ćwiczebny alarm bombowy w Zielonejgórze

Wczoraj dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w obiekcie znajdującym się na terenie gminy Obrzycko. W działaniach brali udział policjanci z Szamotuł, z Obrzycka oraz pirotechnicy z Poznania, a wszystko to odbywało się w ramach międzypowiatowych ćwiczeń.

 

Policjanci z Szamotuł zaangażowali się w działania zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach. W Zielonejgoórze zorganizowane zostało międzypowiatowe szkolenie dla pracowników starostw oraz gmin, którego celem było m.in. doskonalenie procedur wykonywania zadań obronnych przez pracowników, którzy realizują zadania obronne w jednostkach samorządu terytorialnego, doskonalenie wiedzy samorządów na temat odpowiedzialności jednostek samorządu a także doskonalenie koordynacji polityki informacyjnej w czasie sytuacji kryzysowej.

 

Epizodem praktycznym szkolenia była informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w miejscu szkolenia. Taka informacja została przekazana m.in. dyżurnemu policji, który na miejsce ćwiczenia skierował policjantów.

 

Pierwsze czynności na miejscu (z ramienia policji) podejmowali funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Miejsce ćwiczenia zabezpieczali policjanci z Szamotuł oraz z Obrzycka. W ramach dalszych działań, na miejsce przyjechali funkcjonariusze Zespołu Minersko-Pirotechnicznego z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego, którzy zabezpieczyli oraz zdetonowali ładunek wybuchowy.

 

Oprócz policji, w działaniach brała udział również straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

 

 

Przeprowadzone ćwiczenie wskazało w jaki sposób w przypadku takiego zagrożenia powinny zachować się poszczególne służby.

 

 

 

 

 

 

 

29.10.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES