- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dni Honorowego Krwiodawcy PCK - 22-26 listopada

 

Czerwone złoto

 

Krew jest jednym z najcenniejszych skarbów. Wykorzystuje się ją najczęściej przy przeszczepach organów, leczeniu nowotworów i chorób krwi oraz wielu operacjach chirurgicznych. Tylko w Polsce w ciągu jednego roku wykonuje się ok. 1,7 mln transfuzji.  Ten najbardziej uniwersalny i pożądany lek można pozyskać tylko od drugiego człowieka.

 

22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawcy PCK. Taki tytuł przysługuje osobom, które w dowolnym czasie oddały minimum 5 litrów krwi.

 

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przekazali cząstkę siebie na rzecz drugiej osoby. To bezcenny dar – mówi Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach – Niestety, krwi ciągle brakuje. Zachęcamy wszystkich, aby korzystając z przypadającego święta dołączyli do grona krwiodawców i ratowali zdrowie, i życie innych ludzi.

 

Więcej informacji o procedurze oddawania krwi i zostaniu dawcą można uzyskać w Pracowni serologii z bankiem krwi w SP ZOZ w Szamotułach pod numerem 61 292 65 09.

 

https://www.gov.pl/web/zdrowie/krwiodawstwo

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły
tel. +48 (61) 292 71 00, fax +48 (61) 292 71 02

 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES