- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

DNI OSTROROGA

W minioną niedzielę dzielnicowi z Obrzycka, oraz policjant zespołu prewencji kryminalnej prowadzili działania profilaktyczne podczas Dni Ostroroga. Stoisko przygotowane przez policjantów cieszyło się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Z uwagi na eskalacje negatywnych zjawisk związanych z dopalaczami, policjanci skupili się na uświadamianiu społeczeństwu jakie zagrożenia niosą za sobą różnego rodzaju używki.

 

W dniu 26 lipca 2015r. podczas obchodów Dni Ostroroga, które odbyły się nad Ośrodkiem Rekreacyjnym Mormin, policjanci przygotowali stoisko informacyjno-edukacyjne skierowane zarówno do najmłodszych uczestników, jak i do dorosłych.

 

Uczestnicy spacerując „wężykiem” pomiędzy słupkami mogli wypróbować działanie alkogogli, które mają na celu uświadamianie społeczeństwa jak mocno alkohol wpływa na zaburzenia psychofizyczne i jak bardzo nieodpowiedzialni są ludzie, którzy mimo to decydują się na kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości.

 

Ponadto policjanci za pomocą walizki drugbox, a także ulotek informacyjnych zwracali uwagę na problematykę dopalaczy oraz innych używek. Rodzice wraz z dziećmi chętnie podchodzili do stoiska aby dowiedzieć się więcej na temat zagrożeń, ewentualnego algorytmu postępowania w przypadku napotkania zagrożenia, oraz wpływu substancji na organizm człowieka.

 

W tym roku do Ośrodka Rekreacyjnego nad jeziorem Mormin przybył również gość specjalny Sierżant Pyrek, który świetnie bawił się zarówno z młodszą jak i starszą grupą publiczności.

 

 

 

Fot. Urząd MiG Obrzycko

 

 

 

 

 

30.07.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES