- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dwa prawa jazdy zatrzymane

Policjanci z szamotulskiej drogówki jednego dnia zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym. Kierujący zostali zatrzymani w Piotrowie oraz w Pniewach. Teraz na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania samochodami.

 

Wczoraj dwie osoby poruszające się samochodami po drogach powiatu straciły prawo jazdy. Każdy z nich przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

 

W ręce pełniących w tym dniu służbę funkcjonariuszy drogówki najpierw wpadł 38-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który kierował volkswagenem passatem. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że na terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył więc o ponad 50 km/h. W związku z powyższym, w świetle obowiązujących od maja tego roku przepisów, interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za pokwitowaniem. W związku z faktem, iż mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego zostanie wobec niego sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

 

Kolejna osoba została zatrzymana około godziny 21.25 na ul. Ledóchowskiej w Pniewach. 18-letni mieszkaniec Pniew, który kierował oplem insygnią, na terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 107 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a w związku z przekroczeniem prędkości ponad 50 km/h policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem.

 

Wobec sprawców wykroczeń zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień.

 

Teraz zatrzymani kierujący przez trzy miesiące nie będą mogli kierować samochodami.

 

17.12.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES