- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dwa wypadki, dwie kolizje na A2

Policjanci z szamotulskiej drogówki pracowali wczoraj przy czterech zdarzeniach, do których doszło wczoraj na Autostradzie A2 w okolicy Sędzinka. W wyniku jednego wypadku zmarł 42-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. W zdarzeniach w sumie 5 osób doznało obrażeń. Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi na drogach. 

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wczoraj, około godziny 17.45 otrzymał zgłoszenie o karambolu, do którego miało dość na 133 km autostrady A2. Na miejsce wysłał trzy patrole ruchu drogowego. W działaniach brała udział Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

 

Na 133, 1 km i 133, 3 km policjanci zastali w sumie 16 pojazdów, które brały udział w czterech odrębnych  zdarzeniach.

 

Funkcjonariusze ustalili, iż w wypadku na 133,1 km brało udział siedem samochodów: renault laguna, opel vectra, BMW X3, ford S-Max, BMW 730, BMW 530 oraz dacia sandero. Zdarzenie to okazało się tragiczne w skutkach. Na miejscu zmarł 42-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który kierował samochodem marki Renault Laguna. Trzy osoby doznały poważniejszych obrażeń- dwaj pasażerowie renault oraz pasażerka BMW X3.

 

Kolejne zdarzenia miały miejsce na 133,3 km autostrady A2. Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, iż doszło tam do dwóch kolizji i jednego wypadku drogowego.

 

W wypadku drogowym brały udział cztery samochody: volkswagen multivan, volkswagen golf, renault megane oraz volkswagen golf. W wyniku zdarzenia dwie osoby doznały poważniejszych obrażeń. Były to pasażerki renault megane.

 

Ponadto jak się okazało, na 133,3 km doszło również do dwóch kolizji drogowych. W jednej z nich brały udział trzy samochody -  seat arosa, opel zafira oraz BMW 525. Jak ustalili policjanci, mieszkanka województwa kujawsko-pomorskiego, która kierowała seatem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją opla. W wyniku uderzenia opel przemieścił się i uderzył w tył pojazdu marki BMW. Kierująca seatem została ukarana mandatem karnym.

 

Przyczyną kolejnej kolizji było również niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego mieszkaniec Nowego Tomyśla, który kierował toyotą rav 4 najechał na tył fiata punto, którym kierował mieszkaniec Warszawy. Kierujący toyotą został ukarany mandatem karnym.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących samochodami biorących udział w powyższych zdarzeniach- byli trzeźwi.

 

Na miejscu każdego z  wypadków, funkcjonariusze wstępnie ustalili przebieg zdarzeń, ustalili świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, wykonali również dokumentację fotograficzną. Czynności na miejscu nadzorowała Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Decyzją obecnej na miejscu prokurator, wszystkie pojazdy, które brały udział w wypadkach zostały zabezpieczone do celów procesowych. Przyczyny i okoliczności wypadków są wyjaśniane w ramach prowadzonych postępowań.

 

 

Jak widać, na drogach ciągle dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach.

 

 

18.04.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES